HAKKIMIZDA

2006 yılında Engin Akıncı tarafından kurulan ve hayata geçirilen şirketimiz, Başta kurumsal eğlence danışmanlığı, international booking ve ajans olarak faaliyet gösterdikten sonra 2011 yılı itibariyle yapım, menajerlik, booking, sanatçı kariyer yönetimi, plak şirketi gibi müzik ve eğlence dünyasında birbirine paralel birçok alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye’nin yeni dijital müzik çağında öncü yapım ve plak şirketlerinden biri olan Zoom Music, yeni yetenekleri keşfedip, yatırım yapan, sanatçı kariyeri yönetimindeki uzmanlığı ve verdiği 360 derece pazarlama ve menajerlik hizmetiyle, sektörde farklı bir kulvarda yer almaktadır.

Şirketin sanatçıları arasında Mabel Matiz, Ufuk Beydemir, Levent Özer, Anıl Kaplanoğlu ve Lütfiye Özipek gibi isimler yer almaktadır.

ENGİN AKINCI

1967 yılında doğan Engin Akıncı, orta öğretimini Kadıköy Anadolu Lisesinde, lise öğrenimini de 1985 yılında Ankara Atatürk Anadolu lisesinde tamamladı. 1989 yılında Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesinden mezun olan Akıncı, Deloitte, TGRT, Hür Fm, Cine 5 gibi medya ve finans kuruluşlarında çalıştıktan sonra 1996 yılında Sony Music Türkiye’de pazarlama müdürü olarak göreve başladı.

1997 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da Sony Music İngiltere ve Sony music Avrupa genel merkezinde çalışmalarına devam eden Akıncı, daha sonra 9 yıl boyunca Sony Müzik Türkiye’nin yerli, yabancı, stratejik pazarlama, Pr ve A&R departmalarını yönetti. Pazarlama direktörlüğü döneminde Engin Akıncı, Ricky Martin’den Sertab Erener’e, Shakira’dan Göksel’e kadar uzanan çok geniş yelpazede birçok yerli ve yabancı sanatçıyla çalıştı.

2003 yılında Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Sertab Erener’in tüm a&r, pr ve diğer pazarlama iletişim faaliyetlerini yürüttü. Sony Music İngiltere ve Sony Music Türkiye’de edindiği birikim ve tecrübelerle birçok sanatçının kariyerine yön veren, ışık tutan Akıncı, bu dönemde uluslararası menajerlik, yapım, plak şirketleri, prodüksiyon stüdyoları, reklam ve film şirketleriyle de birçok ortak projede yönetici olarak yer aldı.

Engin Akıncı, 2006 yılında Zoom Müzik şirketini kurdu ve kurduktan sonra kendi alanına yeni bir boyut getirdi. Zoom ile geçirdiği süre boyunca Akıncı, eğlence ve müzik tabanlı projelerinde üst düzey markalar ve çok uluslu şirketlerle yakın iş birliği içinde çalıştı.
2007’de Zoom, Pixman adında bir Kanada merkezli medya şirketinin yerel ortağı oldu. Akıncı, 4 yıldan fazla bir süre boyunca Pixman Türkiye genel müdürlüğünü yürüttü.

Türkiye’nin 2010 Eurovision şarkı yarışması için Türk Rock grubu Manga’yı görevlendirmesi üzerine, Oslo, Norveç’te gerçekleşecek yarışma için, maNga’nın tüm uluslararası pazarlama, iletişim, pr, a&r ve sponsorluk iletişiminden Engin Akıncı sorumluydu. Manga, Zoom Müzik için bir başka başarı öyküsü oldu ve yarışmayı ikinci sırada bitirdi.

Engin Akıncı, Eurovision sürecinden sonra 2010 yılında da yepyeni bir yetenek keşfetti; “Mabel Matiz” Bu inanılmaz parlak ve üretken sanatçıya inanarak, yeni kurulan plak şirketi ve menajerlik ofisi için ilk sözleşmesini imzaladı ve 2011’de Mabel Matiz’in ilk albümü çıktı.
“Yaşım Çocuk” başlıklı ikinci albüm 2013’ün başında piyasaya çıktı ve 3 büyük single’ın da desteğiyle albüm 2013’te ülkenin en çok satan albümü haline geldi ve I-Tunes ve yerel perakende listelerinde 1 numaraya ulaştı. Mabel Matiz, Türkiye’nin en iyi albüm ve bilet satışı gerçekleştiren sanatçılarından biri oldu.

2015 yılında 3’üncü albümü “Gök Nerede”yi yayınlayan Mabel Matiz, Türkiye’de süper starlık statüsüne ulaştı ve bu albümden çıkan beş single tüm radyo ve televizyon listelerinde ve dijital platformlarda ardı ardına # 1 sıraya ulaştı.

Mabel Matiz’in “Gel” parçası, bu tarihe kadar yalnızca Youtube’da 150 milyon tıklanmaya ulaştı. I-Tunes Türkiye’ye göre 2015 yılının en çok satan albümü “Gök Nerede” oldu 2017 yılının Ağustos ayında “Ya Bu İşler Ne” ve 2018 Şubat ayında “Öyle Kolaysa” Zoom etiketiyle iki single yayınlayan Mabel Matiz, tüm müzik platformlarında listeleri alt üst etti.

Mabel Matiz’in Öyle Kolaysa video klibi birinci yılını tamamlarken 220 Milyon izlenme ile “Youtube En Çok İzlenen Türk Müzik Video Klipleri’nde” 10. Sıradaki yerini aldı.

2018 yılında ise 3 yıllık bir çalışmanın ardından Mabel Matiz’in, Zoom etiketiyle dijital platformda 23, fiziksel platformda ise 21 şarkıdan oluşan 4’üncü albümü “Maya” yayınlandı.

“Maya” albümünden sırasıyla; “Sarmaşık”, “A Canım” ve “Mendilimde Kırmızım Var” kliplendi.

Bir yönetici, yapımcı ve prodüktör olarak Engin Akıncı’nın başarı öyküsü, 2016 yılında da Kalben adlı bir şarkıcı keşfettiğinde devam etti.

Kalben’in ilk albümü sektör ve halk tarafından büyük bir beğeni ve sevgiyle karşılandı. Eleştirmenlerden büyük övgü alan bu ilk çıkış albümü, sanatçıya birçok alanda ödüller getirdi.

Albümden çıkan 3 ardışık single sonrası sanatçı, Zoom Music tarafından dikkatle yönetilen bir süreçte pazarlama iletişimi, pr ve ciddi kariyer yönetimiyle kısa sürede Türkiye’nin sevilen isimlerinden biri oldu.

Türkiye’de genç dinleyiciler arasında 2016-2017 sezonunun en iyi bilet satışlarından biri oldu.

Zoom Müzik ve yönetim ofisi, 2017’deki yeni imzalar aracılığıyla başarı hikayesini devam ettirdi.

Engin Akıncı, gelecek yıllarda Türk Rock Müzik piyasasına oldukça ses getirecek olan Ufuk Beydemir’i 2017 yılında keşfetti.

Zoom Müzik olarak Yapımcılığını ve Menajerliğini üstlendiğimiz Ufuk Beydemir; 5 aylık stüdyo çalışmasının ardından, 11 şarkılık ilk albümü “Sevda Gibi” Zoom etiketiyle Mart 2018’de tüm dijital ve fiziksel platformlarda yayınlandı.

“Ay Tenli Kadın” video klibiyle Türk müzik piyasasında oldukça hızlı bir giriş yapan Ufuk Beydemir, “Yüreğimdesin” ve albümle aynı adı taşıyan “Sevda Gibi” şarkılarına da klip çekti.
Ayrıca “Ay Tenli Kadın” ve “Yüreğimdesin” başta Erkenci Kuş dizisi olmak üzere Türk dizilerinde romantik sahnelerin vazgeçilmez parçaları oldu.

2018 yılında profesyonel müzik hayatına ilk albümü “Sevda Gibi” ile adım atan, farklı sesi, tarzı ve harika şarkılarıyla her yaştan müzik dinleyicisinin büyük beğenisini kazanan Ufuk Beydemir, müzikal yolculuğuna 2020 yılında 2. Stüdyo albümü “Kristal Oda” devam etti. Albümün idari prodüktörü olarak yine Engin Akıncı’nın ismi ön plana çıkıyor. Albümün önemli lokomotif şarkılarından “Kendimce Biriyim” “Güz Bahçen Ve Sen” ve “O Benim” slow rock, senfonik rock ve power balad türlerine göz kırparken, albümde yer alan “N’aber?”, “Galiba”, “Hadi Bana Gel”, “Dur Yanımda”, “İstesem De” gibi şarkılar, his dünyası, atmosfer, ritim, aranje ve sound yapıları itibariyle son 50 yıllık rock müzik külliyatında yer almış punk, grunge, klasik rock, modern rock, alternatif rock, indie rock gibi bir çok müzik türüne farklı, yenilikçi ve iddialı örnekler sunuyor.

Konser ve festivallerde şarkılarımızı tek bir ağızdan söylemek dileğiyle.

Eren Abacı

Ürün Sorumlusu

Tuğçe Tunçtürk

Pazarlama & İletişim Asistanı