‘’Sevda Gibi’’ albümünde yer alan ‘’Ay Tenli Kadın’’ şarkısıyla bu yıl içinde büyük başarı ve çıkış yakalayan, etkileyici konser performansı ve sosyal medyada viralleşen paylaşımlarıyla özellikle gençlerin büyük beğenisini kazanan sanatçı, bu yıl içinde prestijli erkek dergisi GQ Türkiye tarafından en iyi çıkış yapan sanatçı adayı olarak gösterilmiş ve ardından Power Turk Müzik Ödüllerinde ‘’En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı’’ kategorisinde halk oylaması sonucu bu ödülü almaya hak kazanmıştı.

Zoom Muzik etiketiyle bu yıl yayınlanan ‘’Akustik EP’’ albümünün 3. Video klibi ‘’Ölüme Yalvardım’’ parçasına harika bir İstanbul manzarası eşliğinde çekildi. Yönetmenliğini Ahsen Eser’in üstlendiği video klip, canlı ve akustik olarak kaydedildi. Bu yepyeni şarkının akustik performans klibi tüm dijital platformlarda yayında!

SANATÇILARIMIZ UFUK BEYDEMİR VE MABEL MATİZ POWER TÜRK MÜZİK ÖDÜLLERİ 2019’DA HALK OYLAMASI SONUCU 5 AYRI KATEGORİDE ÖDÜLLERİNİ ALMAYA HAK KAZANDI!
UFUK BEYDEMİR'İN İLK ALBÜMÜ ''SEVDA GİBİ'' SPOTİFY 2019 VERİLERİNE GÖRE TÜRKİYE'NİN EN ÇOK DİNLENEN 5. ALBÜMÜ, ALBÜMDE YER ALAN ''AY TENLİ KADIN'' ŞARKISI TÜRKİYE'NİN EN ÇOK DİNLENEN 4. ŞARKISI OLARAK LİSTELERDE YERİNİ ALDI!