26 Ocak 1991 yılında Bursa Nilüfer’de doğan genç sanatçı Anıl Kaplanoğlu, zorlu zamanlar yaşadığımız, herkesin evine kapandığı Kovid-19, pandemi sürecinde hazırladığı yepyeni ve çok özel teklisi “Ağustos Haricinde” ile müzikseverleri yeniden selamlıyor. Herkesin içine döndüğü, iç hesaplaşmaların yapıldığı, hatta varlığımızı, yaşadıklarımızı sorguladığımız bu tuhaf ve bilinmez zamanların duygu ve atmosferini yansıtan şarkı, sanatçının genç yaşta ve geçtiğimiz “Ağustos“ ayında kaybettiği babasına ithafen yazıldı.

Yaşadığımız dijital ve hızlı tüketim çağında özellikle de yeni jenerasyon diyebileceğimiz Z kuşağının derinlik ve sorgulama bilincinden giderek uzaklaşmaya başladığı, umutlarını ve geleceğe olan inançlarını kaybetmeye başladığı bir süreçte bu şarkımın sözleri ve melodik yapısıyla genç müzikseverler tarafından hemen fark edileceğini ve onlara çok iyi hissettireceğini düşünüyoruz.

Söz ve müziği Anıl Kaplanoğlu’na, düzenlemesi başta “Kalben” olmak üzere, bir çok genç sanatçı ile çalışmış olan Mert Tunçmakas’a ait “Ağustos Haricinde”, Kadıköy Erekli-Tunç stüdyolarında 2020 temmuz ayında kaydedildi. Pop-Rock, alternatif pop ve Üçüncü Yeniler tarzında diyebileceğimiz değişik aranjesi, yenilikçi ve modern altyapıları ve atmosferik sounduyla “Ağustos Haricinde” son zamanların en ilgi çekici ve farklı müzik çalışmalarından biri olarak sanki bizleri bir başka dünyadan selamlıyor.

Sanatçı Anıl Kaplanoğlu, şarkının yaratım ve üretim süreciyle ilgili olarak ise şunları söylüyor:

Kendimizi bir anda içinde bulduğumuz pandemi süreci benim için sancılı bir dönemin patlama noktası gibiydi diyebilirim. Özetlemek gerekirse özellikle son 2 yıl hayatımda belirsizlikler ve ailevi bazı problemler hakimdi. Çocukluğumdan beri mutlu bir aile yaşantım olduğu için bu dönemden ekstra etkilendiğimi hissettim. Bu süreçte babamı ansızın kaybetmem, ailecek yalnız kalmamız benim için ağır bir deneyim ve çok zorlu bir süreç oldu.  Sonrasında annem ve kardeşim ile hayatıma ve müziğime devam edeceğim dediğim noktada da salgın ve karantina süreciyle karşı karşıya kaldım. İlk günler olayları idrak etmekle geçse de uzun süre evde kalacağımızı, aslında artık hayatımızın belki de bir daha eskisi gibi olamayacağını anladığım an bu dönemin üretim için fırsat olmasını istedim. ‘Ağustos Haricinde’ böyle bir sürecin sonunda ve böyle bir ruh haliyle çıktı. Başta uzun bir şiiri besteliyormuş gibi hissettirse de şarkının sözleri farklı zamanlarda yazılmadı. Bir anda akan sözleri toparladım sadece. Şarkımın çıkış noktası aslında burasıydı. İçine kendi hikayemi de kattım ve ilk olarak akustik bir düzenleme yaptım. O sıralarda ismine uzun yıllardır tanık olduğum, çalışma tarzına ve başarı hikayesine saygı duyduğum Zoom Müzik’in sahibi prodüktör Engin Akıncı ile yolum sosyal medyada kesişti ve şarkımı yaptığımın henüz ilk günlerinde kendisine gönderdim. Ondan aldığım olumlu tepkinin bana iyi bir motive sağladığını söylemem gerekir. Son olarak da uzun yıllardır birlikte çalıştığım, yeteneğini ve emeğini benden esirgemeyen aranjör dostum Mert Tuncmakas ile iyi bir enerjiyle “Ağustos Haricinde”nin son halini ortaya çıkardık. Dinleyen, paylaşan herkese iyi geleceğini düşündüğüm şarkımı, artık değerli Türk müzikseverlerin beğenisine sunuyorum”

 Anıl Kaplanoğlu’nun yeni teklisi “Ağustos Haricinde” 21 Ağustos 2020 cuma günü “Zoom Müzik” etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. İyi ve gerçek müzik eşliğinde, sevgiyle kalın…

UFUK BEYDEMİR’DEN YEPYENİ BİR ŞARKI VE KLİP ''GERÇEK NEREDE(AKUSTİK)'' !
UFUK BEYDEMİR - AY TENLİ KADIN YOUTUBE'DA 100 MİLYON İZLENMEYE ULAŞTI!