2019 yılında çıkardığı ilk albümü “Bahar” ile adını Avrupa’nın bir çok ülkesinde duyurmayı başaran, müziğini ve üretimlerini uzun yıllardır İngiltere – İtalya ve Türkiye üçgeninde yürüten sanatçı Umut Adan, 2021 yılı nisan ayında çıkardığı “Eflatun kardeşler” teklisinden sonra şimdi de dinleyicilerini “Güvercin Şarkısı” ile selamlıyor.

Kayıtlarını 2018 yılında Londra’da Grammy ödüllü ve The White Stripes ile yaptığı albümlerden tanıdığımız Liam Watson ve İtalyan prodüktör Marco Fasolo ile birlikte yaptığı Bahar albümüyle Avrupa’da büyük ses getiren ve günümüzün Saykodelik Türkçe rock ve folk müzik kulvarının en heyecan verici isimlerinden olan Umut Adan, yine sözü ve müziği kendisine ait bir şarkı olan “Güvercin Şarkısı” ile dinleyicilerini yeniden selamlıyor.

Bu yeni teklinin kayıtları İstanbul’da Babajim ve Grgdn müzik stüdyolarında tamamlandı. Şarkının mixini ise Kadıköy Jeremy stüdyolarından tanıdığımız Abdülkadir Çığsar yaptı. Şarkının aranje ve sound dizaynında yine Umut Adan ve Furkan Karadeniz’in isimlerini görüyoruz. Yaşanılan tüm sıkıntılı süreçlere rağmen, kardeşlikten, paylaşmaktan, karşılıksız sevgiden bahseden, özenli ve dikkat çekici sözleriyle ön plana çıkan “Güvercin Şarkısı” özlediğimiz etnik ve retro dokunuşlarla bizleri adeta geçmişe götürürken, son yıllarda tüm dünyayı saran Anadolu rock türünün en güzel ve en özel örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Umut Adan’ın farklı sesi ve dokunuşuyla parlayan bu yeni şarkı Zoom Music etiketiyle 27.08.2020 cuma günü tüm dijital platformlarda aynı anda yerini almak için simdiden gün sayıyor. Zor zamanlarda tüm dinleyenlere iyi gelsin dileklerimizle.

LEVENT ÖZER’DEN YENİ TEKLİ “VAZGEÇELİM”
Ufuk Beydemir Yorumuyla Tamirci Çırağı!